Tento web není aktualizován od roku 2012

Letní tábory

Mezinárodní tábory pro studenty středních škol - Slovinsko

IPPP ČR ve spolupráci se slovinským ministerstvem práce a sociálních věcí již třetím rokem zajišťuje výjezd českých studentů na dva mezinárodní výzkumné tábory ve Slovinsku. Jedná se o Research Camp Velenje a International Research Camp Days of Creative Youth DUO-DAM v Ankaranu.

obrázek 1 obrázek 2

V loňském roce se tábora ve Velenje, jehož organizátorem je ERICo, Ecological and Industrial Cooperation Institute, zúčastnily dvě české studentky. Tábora v Ankaranu, jehož organizátorem je UMMI zavod za izobraževanje Koper, se v loňském roce zúčastnilo šest českých studentů. V programové náplni táborů byla převážná část dne věnována práci ve výzkumných dílnách a večerní program zahrnoval odborné přednášky či společenské akce. Vedoucími jednotlivých pracovních dílen byli převážně postgraduální studenti a odborníci v daném oboru. Odborná úroveň jednotlivých pracovních dílen variovala, na vysoké úrovni byl veden například chemický workshop ve Velenje, jehož se opakovaně účastní studenti, kteří vyhráli odborné soutěže v národním i mezinárodním měřítku. Komunikačním jazykem na táborech je slovinština a angličtina. V přímořském táboře v Ankaranu byly dále součástí programu četné sportovní aktivity. (Bohatou obrazovou dokumentaci z tábora v Ankaranu naleznete
na http://www.ummi.net/dmdocuments/2009/album2009.pdf.)

V letošním roce tyto tábory proběhnou v následujících termínech:
The 22st International Research Camp Velenje 2010: 17. - 26. 8. 2010
International Research Camp Days of Creative Youth DUO-DAM EU 2010 (Ankaran): 18. - 27. 8. 2010

Přihlásit se mohou nadaní studenti středních škol (věk 15-18 let). Je plánován výjezd šesti studentů z České republiky. Skupiny studentů budou doprovázeny českými průvodci. V novém okně si můžete otevřít program obou táborů.

Poplatky: Účastník tábora si platí cestu a přihlašovací poplatek 45€ splatný po zařazení kandidáta do programu, další náklady spojené s vlastním pobytem hradí slovinská strana (mimo kapesného a nápojů).

Jak se přihlásit: Zájemce o účast na táboře vyplní přihlášku, kterou zašle spolu se dvěma doporučujícími dopisy nejpozději do 1. 6. 2010 na adresu: Institut pedagogicko-psychologického poradenství České republiky, Novoborská 372, 190 00, Praha 9. Kontaktní osobou je Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 283 881 250, linka 35.

Aktualizace podmínek pro přihlašování ke dni 2. června: do tábora ve Velenje je možné se přihlašovat až do 9. června.